November je tu znovu

Autor: Pavel Pospíšil | 17.11.2014 o 20:00 | Karma článku: 5,69 | Prečítané:  477x

Tak sme sa dožili opäť Novembra a s ním veľa osláv, demagógie, priživovania sa, aj odsudzovania a podobne. Aj oficiality sa ozývajú.

Predseda NR SR sa dal počuť v Prahe, že to nevyhrala ani pravica, ani ľavica, ale dobrí ľudia. A teraz som v pomykove. Veď on v Novembri kachličkoval kúpeľňu, pán Predseda vlády si November ani nevšimol, to oni nepatrili medzi „dobrých ľudí“? A vôbec, neboli vtedy na tej druhej strane? A s nimi tí, ktorí by radi oprášili marxizmus a dávajú mu za pravdu?

Zhodou okolností teraz vyšla kniha spomienok pre mňa veľkého Človeka, ktorý sa nikdy nepchal do popredia, ale ticho a s odvahou bojoval za svoju Pravdu, ktorú považoval aj za osobný cieľ a všeobecne platnú veličinu a hodnotu. Silvester Krčméry. Lekár, čestný človek, aj účastník Povstania, organizátor a zakladateľ spolu s Juklom, prírodovedcom a myslím tiež dobrým človekom, a aj kňazom.

Skúste sa (kto máte záujem o jeho Pravdu) zahĺbiť sa do jeho myšlienok, ktoré hovoria o dobe, Strane, akí sme boli (a akí aj sme).

Kniha sa už predáva v kníhkupectvách. Názov:Silvester Krčméry: Pravdou proti moci.

Je to skutočný príbeh „slovenského Solženicina“, ako ho nazval jeden významný človek. Možno po prečítaní knihy sa budete inak pozerať ne bláboly vtedajšej moci, na marxizmus-leninizmus a na všetku demagógiu, ktorou nás zahŕňali „ľudia zvláštneho razenia“ po 40 rokov trvania ich doby.

Knihu by som doporučil prečítať najmä tým našim občanom, ktorí stále žijú v presvedčení, že v dobe totality „nám bolo lepšie“. Nestarali sme sa, ako je tým druhým a budovali „socializmus“ (aj so všeliakými prívlastkami). Poniektorí ho chcú budovať aj teraz.

Možno prišla doba, aby sme sa opäť zamýšľali nad dobou, ktorú sme žili, ale najmä premýšľali o tom, akú dobu chceme žiť. A nedali sa kupovať za bezplatné vlaky, (ktoré zaplatia naše deti), odrobinky k dôchodkom, (ktoré v niektorých prípadoch) neboli vyplatené aj tým, ktorí na to mali právo a za podobné „dobroty“ nášho života.

 

Prosím, premýšľajme!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?