November je tu znovu

Autor: Pavel Pospíšil | 17.11.2014 o 20:00 | Karma článku: 5,69 | Prečítané:  488x

Tak sme sa dožili opäť Novembra a s ním veľa osláv, demagógie, priživovania sa, aj odsudzovania a podobne. Aj oficiality sa ozývajú.

Predseda NR SR sa dal počuť v Prahe, že to nevyhrala ani pravica, ani ľavica, ale dobrí ľudia. A teraz som v pomykove. Veď on v Novembri kachličkoval kúpeľňu, pán Predseda vlády si November ani nevšimol, to oni nepatrili medzi „dobrých ľudí“? A vôbec, neboli vtedy na tej druhej strane? A s nimi tí, ktorí by radi oprášili marxizmus a dávajú mu za pravdu?

Zhodou okolností teraz vyšla kniha spomienok pre mňa veľkého Človeka, ktorý sa nikdy nepchal do popredia, ale ticho a s odvahou bojoval za svoju Pravdu, ktorú považoval aj za osobný cieľ a všeobecne platnú veličinu a hodnotu. Silvester Krčméry. Lekár, čestný človek, aj účastník Povstania, organizátor a zakladateľ spolu s Juklom, prírodovedcom a myslím tiež dobrým človekom, a aj kňazom.

Skúste sa (kto máte záujem o jeho Pravdu) zahĺbiť sa do jeho myšlienok, ktoré hovoria o dobe, Strane, akí sme boli (a akí aj sme).

Kniha sa už predáva v kníhkupectvách. Názov:Silvester Krčméry: Pravdou proti moci.

Je to skutočný príbeh „slovenského Solženicina“, ako ho nazval jeden významný človek. Možno po prečítaní knihy sa budete inak pozerať ne bláboly vtedajšej moci, na marxizmus-leninizmus a na všetku demagógiu, ktorou nás zahŕňali „ľudia zvláštneho razenia“ po 40 rokov trvania ich doby.

Knihu by som doporučil prečítať najmä tým našim občanom, ktorí stále žijú v presvedčení, že v dobe totality „nám bolo lepšie“. Nestarali sme sa, ako je tým druhým a budovali „socializmus“ (aj so všeliakými prívlastkami). Poniektorí ho chcú budovať aj teraz.

Možno prišla doba, aby sme sa opäť zamýšľali nad dobou, ktorú sme žili, ale najmä premýšľali o tom, akú dobu chceme žiť. A nedali sa kupovať za bezplatné vlaky, (ktoré zaplatia naše deti), odrobinky k dôchodkom, (ktoré v niektorých prípadoch) neboli vyplatené aj tým, ktorí na to mali právo a za podobné „dobroty“ nášho života.

 

Prosím, premýšľajme!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?