Ako chutí moc peňazí?

Autor: Pavel Pospíšil | 25.10.2014 o 16:00 | Karma článku: 4,47 | Prečítané:  787x

Nuž, kto chce vidieť na vlastné oči, nech sa príde pozrieť na AHOJ – Briežky. Cesta tam je jednoduchá. Z električky na Račianskej treba vystúpiť na zastávka Riazanská, potom prejsť ku železnici, ako začína Sliačska a prechádza malým „tunelom“ smerom do Karpát a po Sliačskej ísť hore až ku parcelám, kde sa chystá výstavba rodinných domov. Naproti týmto parcelám si stavia svoje budúce sídlo mladý občan, ktorý zrejme nepochopil, že stavebný zákon treba dodržiavať aj v detailoch, ako sú regulatívy v danej lokalite. Zrejme si myslí, že keď má alebo si vie zaopatriť peniaze, môže robiť čo mu srdce zažiada.

A tak si vymyslel, že využije svoju parcelu do krajností a postaví si, čo mu aj veľkosťou srdce žiada. Že poruší resp. obíde Pravidlá (regulatívy)? No a čo.

      A tak vznikla opacha, ktorá pôsobí v tejto, zatiaľ rekreačnej oblasti ako päsť na oko. Darmo som mu hovoril, že kradne dokonca aj slnko nám, ale kazí životné prostredie nielen nám, ale aj okoliu. Zrejme moc jeho peňazí zvíťazila. A nie je sám. Pri lese vznikol činžiak (penzión (?)), ako „dvojchata“, na ktorú bolo vydané stavebné povolenie. Ktosi si zrejme tiež povedal: keď mám peniaze môžem všetko.

       Zdá sa, že „mor“ peňazí v našej spoločnosti dokazuje divy. Aj pod hradom a možno aj inde. Niekto zasa rúbe les bez povolenia, a tak.

 

       A my nenachádzame spôsob, ako zachovať zákonnosť a poriadok.

 

Pavel Pospíšil (tento raz: a spol.)

Október 2014, Bratislava

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade stále pracujú.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.


Už ste čítali?