Blížia sa komunálne voľby

Autor: Pavel Pospíšil | 25.10.2014 o 14:00 | Karma článku: 4,93 | Prečítané:  451x

V tlači sa objavili viacerí kandidáti, ktorí sa tešia z titulu RSDr. Bol to titul, z vysokej politickej školy KSČ a KSS, ktorý ukazoval, že adept si osvojil v plnej miere ideológiu KS a súhlasí s jej programom, ktorý bude napĺňať.  Bude teda akceptovať aj z dnešného hľadiska neakceptovateľné zásady napr. triedneho boja, ktorý u nás uviedol do nešťastia tisícky ľudí a rodín.

Zvýšenou mierou sa prejavil v boji proti cirkviam a náboženským spoločenstvám a tiež (a najmä) pri tzv. pozemkovej reforme a kolektivizácii. S touto metódou musel takýto adept súhlasiť a dokázať, že je ochotný a schopný v tomto boji s triednym nepriateľom konať.

        Keď si prečítate môj blog zo septembra: Predbežná správa o charaktere a výsledkoch pozemkovej reformy..., pochopíte na čo myslím. Z tohto pohľadu je dosť ťažko pochopiteľná odvaha (až bezočivosť voči celej spoločnosti tzv. nestraníkov), v dnešnej dobe sa prihlásiť k týmto ideovým základom jednej totality, ktorá u nás vládla 40 rokov. Nepočul som od nich ani slovo ospravedlnenia za tieto kolektívne zločiny a teraz sa vystatujú navonok, že sú nositelia týchto myšlienok. Ale je to aj vec celej KSS, za ktorú kandidujú. Ospravedlnila sa táto strana za predchádzajúce zločiny a neprávosti na tisíckach našich ľudí, celých rodín, za posielanie tisícok ľudí na nútené práce a do väzení? Počuli ste niečo občania ? Ja som nepočul. Ak sa mýlim, opravte ma.

        Tento blog je výzva pre všetkých bývalých členov strany, porozmýšľajte nad sebou a stranou, ktorej ste boli členmi.

         Prosím nehovorte, že ste o týchto činoch nevedeli. Vaši funkcionári a školitelia Vás presviedčali dennodenne o zostrujúcom sa triednom boji a správnosti postihov obetí tohto boja. Čo ste urobili proti týmto činom?

        A vstávajú aj ďalší noví bojovníci. Pán poslanec Blaha, pán Migaš a iní, ktorí veríte myšlienkam marxizmu a jeho mutáciám (Marxizmus- leninizmus, Kastrizmus, Chávizmus a možno ďalšie). Ktorí ste mladší a časy minulé si nepamätáte, opýtajte sa, k čomu viedli myšlienky o triednych nepriateľoch, o strane, ako predvoji robotníckej triedy a všetkých tých perlách ideológie marxistickej strany. Kam zaviedli túto spoločnosť? Koľko nešťastia a utrpenia spôsobili nevinným ľuďom. Tieto myšlienky chcete propagovať? Chcete nás znovu zaviesť do časov pred rokom 1989?

         Keďže mám svoje roky, som zo zásady nedôverčivý k ľuďom takéhoto typu. A preto radím: prosím odíďte, kým nie je neskoro.

         A my ostatní, ktorí ideme voliť, zamyslime sa nad tým, koho volíme! A voliť poďme!

 

Pavel Pospíšil.

Okt. 2014, Bratislava

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?