Etika

Autor: Pavel Pospíšil | 1.9.2014 o 8:00 | Karma článku: 7,10 | Prečítané:  667x

Po vypočutí si prejavu pána premiéra na oslavách 70 výročia SNP som zajasal. Pán premiér sľúbil partizánom ochranu a vynahradenie časov, keď boli niektorí z nich aj väznení, dokonca aj popravení. Patrí im za to aj náhrada. Len či to nebude zasa ďalší zo sľubov „krajšej budúcnosti“. Myslím, že tak nám to sľubovali jeho predchodcovia a ako to skončilo. 

Však aj teraz sľúbil bezplatnú dopravu po železnici dôchodcom a študentom, no budem to sledovať. (Neviem síce, či je to dobrý nápad, ale sľúbil).

        Skúsil som si overiť jeho sľub o etike, kde som ho požiadal o vyjasnenie postoja Sociálnej poisťovne k neplateniu dôchodku za časy platenia príspevkov na dôchodkové účely. Zatiaľ som dostal od SP odpoveď že je všetko v poriadku, lebo.... Asi nie som sám koho sa to týka, keď tak vehementne tvrdia, že je všetko v poriadku. Stále si myslím, že keď sa používajú retroaktívne a aj diskriminačné zákony a zainteresovaní odmietajú opýtať sa Ústavného súdu, či konajú správne, voľačo nie je v poriadku s tou etikou. A keď naviac pán generálny riaditeľ okrem poslancovania berie aj plat generálneho riaditeľa a odmeny a u mňa a iných ľudí postihnutých porušovaním zákonov a „vysvetľovaním“ ústavných princípov to končí, voľačo v našom ústavnom systéme zasa nie je v poriadku. (Ani za pána Mečiara to nebolo v poriadku). A myslím si, že ani za pána Gašparoviča to nebolo v poriadku. (Asi aj Dohovor o ľudských právach takéto veci neuznáva).

         Nuž uvidíme, kde to skončí. (V politickom odpade?) Však aj psy štekajú a karavána ide ďalej.

           Tak sa len ďalej na seba usmievajme. Ja pokračujem.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

September 2014.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?