Nová taktika?

Autor: Pavel Pospíšil | 14.6.2014 o 15:00 | Karma článku: 6,95 | Prečítané:  922x

      V snahe dopracovať sa k dedičstvu po manželkiných rodičoch som sa náhodne dostal k oficiálnym písomnostiam pozemkového úradu. Obsahoval fakty, ktoré oprávňovali  k názoru o nelegitímnej činnosti dvoch úradov v jednom meste. Po porade s právnikom som podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru. Nepriame zamietnutia podania, nejedná sa o zneužívanie funkcie verejného činiteľa, ale možno trestný čin. Po presunoch mi polícia oznámila, že činnosť úradov nie je trestným činom, čo Okresná prokuratúra a po nej aj Krajská prokuratúra potvrdila. Po sťažnosti späť na GP sa správali  ústretovo, problém riešili,  ale pomaly. A dôkazy narastali. A čas plynul. Nakoniec po poslednom predložení dôkazov, ktoré svedčia možno aj o existencii organizovanej činnosti, zameranej na menenie vlastníctva pôdy o značnej výmere som dostal urýchlene vyjadrenie, že činy nemožno kvalifikovať ako trestné činy a preto posúvajú vec na netrestný odbor.

       Len pre zaujímavosť, od pôvodného podania po súčasný stav uplynulo skoro 9 mesiacov a karavána si zdá sa mastí chtíče po pôde nerušene. Zdá sa, že ani po výmenách na GP sa nič nemení. A aj malé Gorily sú Gorily. A zakrývanie pokračuje asi aj v mojom prípade: do   stratena.

        Vyzerá to tak, že u nás každý čo len trochu „lepší“ úradník si osobuje právo byť vykladačom predpisov, zákonov, a aj zložky, ktoré majú byť strážcom ústavnosti v tomto štáte.... A vykladajú zdá sa aj ústavu a ústavné zákony. Niektoré medzinárodné normy sa prechádzajú mlčaním. A keď sa argumentuje aj domácimi najvyššími právnymi normami sa nikto ani nezačervená a karavána ide ďalej. A náš právny štát zdá sa je v troskách.

          Najhoršie je, že aj zákony (niektoré aj nové) sú na hraniciach práv,  niekedy aj ľudských práv, musí prísť „sedem statočných“, aby dali podnet na ústavný súd a aj v prípade úspechu sa nič nedeje, povie sa no a čo? A ide sa ďalej.

           Už úplne mimo je situácia, keď sám najvyšší predstaviteľ, zdá sa tiež vykladá právne vzťahy v tomto štáte a keď sa ho opýtam, či to myslí vážne, ani sa neunúva. Len v záverečnej rozlúčkovej reči sa pochváli, že aj tak mal pravdu a dobre urobil. Všetko robil pre ľudí a občanov. Ale ktorých? Nuž budeme si ho tak aj pamätať. A vôbec, budeme si ho pamätať?

           Myslím si, že počas desaťročnej cesty stratil toľko kvetiniek (a ako spolupútnik otca zakladateľa ich nemal veľa) a už dávno stratil aj posledné, že z maličkej kytice neostalo nič, iba ak bodliaky.

        Uvidíme, čo bude ďalej.

 

Pavel Pospíšil,

Bratislava, jún 2014

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?