Zákonodarcovia naši

Autor: Pavel Pospíšil | 7.6.2014 o 14:30 | Karma článku: 8,77 | Prečítané:  498x

A maškaráda okolo výkladov zákonov, najmä ústavných zdá sa pokračuje. Nestačila estráda okolo sudcovského zboru, máme tu ďalšiu milú estrádu okolo druhého piliera, a manipulácie s jeho vyplácaním. Keď aj predseda parlamentu dvíha hlas a obviňuje opozičného poslanca z nepochopenia vykonávacích zákona o vyplácaní dôchodku z druhého piliera a podobných prípadov zbystrím uši. Predtým sa to stalo pánu predsedovi ústavoprávneho výboru, teraz Predsedovi parlamentu. A je zaujímavé, že obaja sú z jednej štátostrany.

Len krátko môj názuor. Ide predsa o súkromné vklady dp druhého piliera, ktoré si tam uložili občania tohto štátu podľa zákona a týmto zákonom stanovených pravidiel. Pri blížiacej sa termíne možného užívania úspor zraziu to niekomu nevyhovuje, dokonca povie autoritatívne v rozprave, že veď to nie sú peniaze tých čo si ich tam uložili, ale sú to už peniaze niekoho, kto má zabezpečovať vyplácanie dôchodkov a on sa môže s nimi pohrať“, ako mu to lepšie vyhovuje.

Nuž milí predstavitelia návrhu a vrcholní funkcionári vrcholného orgánu SR. Necítite tu retroaktivitu a poškodzovanie občanov SR, ktorí v dobrej viere v zákony tejto republiky sa rozhodli šetriť si na dôchodok v druhom pilieri a tak si prilepšiť na dôchodok?

Z ich vystupovania v svetle reflrktorov zrejme to necítia, ani nespravodlivosť voči tým, ktorí si platili na dôchodok, ale platili aj zákonmi predpísané dane.

Zrejme manipulovanie s majetkom občanov neskončilo a pokračuje z totality, bez ohľadu, že si myslíme a prehlasujeme to veľkohubo, že žijeme v právnom a demokratickom štáte. A zdá sa, že vzhľadom na dobré vzťahy so sudcovským stavom a najmä s predstaviteľmi aj najvyššieho súdu si myslia poniektorí, že im to prejde aj na súdoch a aj na ústavnom súde. „A šmytec“.

 

Pavel Pospíšil, jún 2014

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?