Doktríny naše (ale aj ich)

Autor: Pavel Pospíšil | 23.5.2014 o 10:48 | Karma článku: 3,03 | Prečítané:  226x

Všetci máme svoje doktríny. Jedny sú lepšie, druhé horšie, ale obyčajne pre nás dobré.Začnem takou, ktorá sa nás dotýkala a za ktoré sme platili 40 rokmi „priateľstva“.Slávna Brežnevova doktrína. Všetky štáty Varšavskej zmluvy a RVHP patria do sféry vplyvu ZSSR a Strany a aj ideologicky aj hospodársky majú (musia) vyznávať to, čo vyznáva On a priatelia. Predtým by som mal spomenúť rasovú doktrínu Hitlera aj s jeho plynovými komorami a inými neduhami. (Obávam sa, či si takúto doktrínu neosvojil aj pán prezident v Moskve a či sa ju pomocou hospodárskych „argumentov“ nepodarí naoktrojovať aj nám. Pozrime sa na Ukrajinu).

Potom prišla doktrína nášho veľkého „Vodcu“, že LENON môže určovať, čo sa smie a čo nie. Pamätáte sa na :Chorý prvok ?A ostal nám chaos v súdnictve, s doktrínou pána predsedu NS, ktorý ideologicky prebral zdá sa, doktrínu pána Mečiara. Však mu mal byť za čo vďačný. On ho navrhol do vlády a už sa to sypalo. (A sype). Jeho doktrína sa podľa mňa prejavovala aj na  značnej časti „privatizovaných“ podnikov (s parným valcom zo Zlatej Idky), pri ktorej mu výdatne asistovali pán hlavný Murár a pán Hlavný národniar a trvalo to dosť dlho. A dôsledky pociťujeme do dnes, všakže pán Špeciálny prokurátor a niektorí (obávam sa, že nielen niektorí) sudcovia a iní.

A prišla ďalšia doktrína Sociálneho štátu, ktorú vyznáva aj náš prvý Občan, ktorý (cíti národne a maslí sociálne). Je zaujímavé, že dlho vyznával doktrínu Veľkého Vodcu, ale keď sa mu podarilo presadiť sa, zabudol, že...(kauza Čentéš?). Obávam sa, že protagonistom tejto „doktríny“ je aj pán premiér so svojimi priateľmi a pridruženými osobami, ktoré zachvátili všetky časti nášho ekonomického, politického a ideologického života. A ide mu to umne. Občas hodí nejakú kostičku aj mimo svojich, napr. dôchodcom, potom aj učiteľom, sudcom a pod. a ide sa ďalej. A len sa diví, že prečo všetci nesúhlasia s Jeho názorom, že všetko je v poriadku a sme medzi najlepšími skoro vo všetkých odvetviach.

A viete čo sa mi zdá? Všimnite si, že medzi jeho najlepších priateľov patria bývalí členovia Strany a on si najmä medzi nimi hľadá najlepších priateľov. Ale zdá sa aj medzi tými, ktorí mu môžu prispieť do spoločnej kasy. Ostáva otázka, či len do spoločnej?

Iste, aj iní na tomto svete majú svoje „doktríny“. Každá svetová veľmoc má svoju doktrínu. Ide len o to, či ju presadzuje aj s určitým citom a či viac neškodí, ako pomáha. Tak strašne sa odsudzuje Irak, Afganistan a iné časti sveta, najmä v Afrike a v Ázii. A keď sa (oni) stiahnu, všímajme si ten chaos a stovky mŕtvych. Bol som dva roky v Nigérii, keď končili tie lepšie časy samostatnosti. (Pôsobil som na jednej univerzite). Už vtedy bola na hraniciach s Kamerunom sekta Boko Haram, so svojim vodcom (nazývali ho Mekaniky, od slova mechanik, najmä aut, za ktoré sa schovával). A pozrite sa na tie stovky dievčat, ktoré sú Pán Boh vie kde, kde otročia (pravdepodobne aj na sexuálnom poli).

Len ľutujem aj priateľov, ktorých som tam spoznal a ktorí neviem kde sú.

 

A znovu odporúčam: rozmýšľajme, (aj vo všetkých druhoch volieb) a napriek všetkému usmievajme sa).

 

Pavel Pospíšil, dôchodca.

Máj 2014.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?