Rozprávky

Autor: Pavel Pospíšil | 12.5.2014 o 18:27 | (upravené 12.5.2014 o 22:10) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  438x

Viete aký je rozdiel medzi slovenskými rozprávkami a súčasnou slovenskou skutočnosťou? Veľký. V našich rozprávkach vždy víťazí dobro nad zlom. Vždy sa nájde pán kráľ alebo iný silný a dobrý človek, ktorý urobí poriadok a pomôže. Raz sirote, druhý raz chudobnej dievčine, alebo chudobnej vdove, alebo len chudobnej rodine alebo inému spravodlivému.

U nás všetci nástupcovia kráľov hrajú na svoje tričko (a svojich blízkych) a na všeliakých úradníkov, a na sudcov so zvláštnymi povahami, policajtov a prokurátorov nemá nikto.
Asi nám ostáva čakať kým príde pán kráľ, ako ten z tej rozprávky a urobí poriadok s nespravodlivosťami, aby bolo lepšie, lebo dobre, ako v tých rozprávkach, už len bolo.
Alebo sa zamyslíme, či by sa nedalo niečo urobiť. Aspon vo voľbách sa nenechajme oblbnúť a rozmýšľajme. Keď si necháme liať špinavú vodu na hlavu a uspokojíme sa s tým naším slovenským: aj tak sa nedá nič urobiť, všetci budeme ako v tých rozprávkach. Zmeníme sa na popolvárov a siroty, ktoré trpia od zlej macochy. Asi by sme mali toho dobrého kráľa hľadať, keď si tí súčasní z nás urobili dobrý deň, a uspokojili sa s tým, že uspokojili svojich.
A najmä poďme voliť.

Pavel Pospíšil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?