Zatĺkanie

Autor: Pavel Pospíšil | 31.3.2014 o 12:03 | Karma článku: 8,74 | Prečítané:  949x

Najhoršia metóda „riadenia" našej spoločnosti je asi zatĺkanie starších „pohladení" celej našej spoločnosti a najmä ekonomicky slabších častí (starých ľudí, ovdovelých - najmä ženy, deti dorast, ale aj etnicky iných ako sme my). Myslím si, že najhoršie je, keď sa do tohto systému zapoja aj justičné zložky, včítane prokuratúry a polície. Je k neuvereniu, že smelosť všetkých týchto zložiek nachádza niekedy tichú, niekedy hlasnú podporu politikov, odborárov, športovcov a mnohých iných zložiek nášho života. Dokonca aj z pracovníkov kultúry v čoraz väčšej miere sa nachádzajú „noví bojovníci", ktorí neváhajú bojovať dokonca aj fyzicky, za práva „svoje" a tých ktorých pokladáme za správnych.

Myslím si, že u nás sa dá sledovať tento boj od porážky fašizmu, kedy tiež vstali „noví bojovníci“, aby si prihriali svoje polievočky a utrhli čo sa dá.

Našiel som v starších materiáloch názor, že Košický vládny program (myslím si, že Gottwaldov) bol takou prvou lastovičkou, ktorou sa predstavila vrstva nových vládcov. A prezident Beneš nič nezbadal. (nezbadal alebo nechcel zbadať?). Po prvom úspechu sa bratia marxisti osmeľovali čoraz silnejšie a hlasnejšie, najmä v pozemkovej reforme, v reforme školstva, justície a najmä v „silových zložkách“ polície a prokuratúry. Víťazná sovietska (marxisticko – leninská) ideológia víťazila ne celej čiare a naším socialistom a komunistom za pomoci sovietskych inštruktorom sa darilo.

Prišiel február a zdalo sa, že nás čakajú len krásne zajtrajšky, úsmevy a hľadenia zo znižovania cien a pod. A národu (masám) nevadila ani krádež storočia – menová reforma, ktorá ožobračila najmä strednú triedu, rozvíjala sa v týchto intenciách pozemková a priemyselná reforma. A znovu nám nevadilo rozkulačovanie kulakov, najprv len väčších roľníkov, potom stredných a nakoniec zem živiteľka bola odňatá aj tým, ktorí ju používali na výživu svoju a svojich rodín. Len ojedinele sa našli odvážni, ktorým sa to nepáčilo, ale boli umlčaní. A aj po „flanelovej“ revolúcii ostalo dosť síl, ktoré brzdili a znemožňujú návrat demokratickej spravodlivosti. Nie je ani čo čudovať sa. Veď starí bojovníci za socialistické červené zajtrajšky ostali na svojich miestach, len trošku prevrátili kabáty a išlo sa ďalej. A ich smelosť stúpala a stúpa ďalej. Darmo niektorí sa uchádzali o zásah v zmysle zákonov (aj ústavy), dokonca aj prezidenta, aby sa aspon slovne zastal ústavy a právneho štátu pre všetkých, nie len pre vyvolených. Radšej sa nechal počuť, že veď treba sa uchádzať o nápravu u všetkých ostatných okrem neho. Aj amnestia „prezidenta“ ostala nevyšetrená za silnej spoluúčasti nového „spravodlivého“ premiéra, ktorému by najviac vadilo narušenie stability právneho systému. Že jeho spolučlenovia vtedy vládnej kamarili pokračovali v zváštnom prekrúcaní zákonov a logiky demokratického vládnutia nikomu nevadili. Prinajlepšom sa vymenili stoličky, ale na podstatu veci sa nedosiahlo.

Najzaujímavejšie je, že osvedčená metóda zatĺkania pokračuje aj po „nežnej“, znovu vstali a vstávajú noví bojovníci a našli si miestočká vo vrcholnej ekonomike, politike, kultúre, proste všade. Aj teraz sa pokračuje ďalej a keď sa niekto z novších opováži povedať, že by bolo vhodné, aby sa aspon rozprávalo o starých chybách a prečinoch, najlepšie je umlčať ho  ružová situácia sa môže „rozvíjať“.

A možno naletíme znovu a dáme hlas tomu, kto pije kolu a má najlepších priateľov. Pokračovanie nabudúce.

Pavel Pospíšil.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?