Vážený pán prokurátor JUDr. Kováčik ...

Autor: Pavel Pospíšil | 1.3.2014 o 13:00 | Karma článku: 14,91 | Prečítané:  1694x

JUDr. Kováčik Úrad Špeciálnej prokuratúry SR Štúrova ulica 2, 812 85 Bratislava             Otvorený list                                                                                28.2.2014

Z tlače som sa dozvedel, že kandidujete znovu na vedúcu funkciu na Špeciálnej prokuratúre.

Akom občan SR si Vám dovoľujem pripomenúť a spolu s Vami, oznámiť aj tým z občanov Slovenska, ktorých to zaujíma, že v nedávnej minulosti Špeciálna prokuratúra (spolu s Vami aj JUDr.Šanta), ste zvláštne zareagovali na môj podnet na trestné oznámenie zo zneužívania funkcie verejného činiteľa (VII/2 Gn 273/13).

Bez toho, aby ste sa presvedčili o rozsahu môjho obvinenia a stupňa závažnosti (teda bez môjho vypočutia), ste sa zbavili povinnosti viesť vyšetrovanie vo veci. Keď som si prečítal (aj) Vaše zdôvodnenie a následne zákonné normy (Trestný poriadok a Trestný zákon), myslel som, že asi môj vek spôsobuje, že neviem čítať alebo mám nepatričné okuliare. Všetko sa dalo eliminovať, keby ste mi priznali právo podať informácie k trestnému podaniu aj ústne. Pokiaľ toto nepriznáte, bude zbytočná akákoľvek ďalšia debata, či už ústna alebo písomná.

Zatiaľ nehovorím žiadne podozrenia, len pripomeniem, že aj pán generálny prokurátor JUDr. Trnka si myslí, že konal v rámci zákona, len výsledok celého problému je ten, že ľudia, ktorí boli zainteresovaní do problému, nemajú ani peniaze, ani byty (a čas beží).

Zo skúseností aj s generálnou prokuratúrou, ale aj s inými justičnými (a teraz už aj policajnými) orgánmi v danom mieste si dovoľujem povedať, že najväčší problém je, že všetci si myslíme, že sme neomylní a že tá naša pravda je najsprávnejšia a najväčšia. Stačilo by počúvať všetky strany sporu, ale ozaj počúvať, vyšetriť a posúdiť a veľa problémov by odpadlo.

Dovoľujem si povedať, že pokiaľ nedostanem odpoveď, prečo som nebol vypočutý hneď v úvode konania, budem mať dojem, že sa tu hrá zvláštna hra, ktorá nesvedčí o zvýšení dôvery v zainteresované orgány. Len mi prosím nepovedzte, bez toho, aby ste ma vypočuli, že si namýšľam a vymýšľam. Dovoľujem si povedať, že všetky svoje kroky konzultujem aj s právnikmi, ktorí sa často nestačia čudovať, kam sme to dospeli. Hrá sa tu o desiatky hektárov pozemkov, podozrenie z reštitučného podvodu a možno aj iné veci a zatiaľ vidím len snahu, zahrať vec do stratena.

Ešte stále s úctou k Vášmu postaveniu,

 

Pavel Pospíšil, občan tejto Republiky

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?