Tá naša justícia, čo s ňou ?

Autor: Pavel Pospíšil | 2.2.2014 o 21:40 | Karma článku: 6,18 | Prečítané:  384x

Roztrhlo sa vrece s pripomienkami k činnosti súdov a aj niektorým vrcholovým predstaviteľom tohoto stavu. O zlom stave dokonca konečne diskutuje aj predseda vlády, dokonca z inej strany aj pán prezident. Pán minister spravodlivosti vyzval na vypracovanie etického kódexu. Pán predseda NS JUDr. Harabín najprv mal námietky, pretože sudca musí mať etické zásady v sebe, neskôr sa s tým zmieril. Dokonca na seminári k tomuto problému sedeli s pánom ministrom vedľa seba.

Občan tohto štátu má otázku: a prečo doteraz ešte nebol etický kódex spracovaný.

A na pána Harabína mám otázku inú, na ktorú som dosial nedostal odpoveď: majú sudcovia NS dodržiavať tézy dohovoru o ľudských právach alebo nie. Prosím stručnú odpoveď. Ale priamu, nie ako že, však aj  štrasburský súd rozhodol že v niektorých prípadoch nemusí.

Ide mi o to, že už trikrát nepripustil pojednávanie o mojej veci pred senátom NS, s tým, že, lebo.

Dohovor má zakotvenú túto tézu bez nejakých lebo a keď žiadam o pojednávanie, bez ďalších pripomienok má NS realizovať moju požiadavku v zmysle dohovoru. V tom hádam nájdeme zhodu. Len dúfam, že predseda NS ma neobviní zo škandalizovania svojej osoby.

Domnievam sa, že aj tento problém je problém videnia práva a mal by byť zakotvený v etickom kódexe. Teraz si ja ako občan poviem: lebo o občianskych právach nemôže diskutovať ani NS a domnievam sa ani minister, dokonca  (prepáčte mi všetci zainteresovaní) ani premiér právneho a demokratického štátu a nemal by konať proti ani prezident.

Medzi takéto záväzné tézy kódexu by malo byť aj to, aby súdy nedávali navrhovateľom úlohy, ktoré nemajú oporu v právnych predpisoch a zákonoch.

Najradšej by som povedal: HOWGH, ale to nepoviem, aby som nebol obvinený z neúcty k našej justícii a z podobných prečinov.

Nie som sám čo má pripomienky takéhoto rázu. Pán predseda, prosím pozrite si na internete: www.impulzrevue.sk, príspevok do diskusie arcibiskupa Cyrila Vasiľa (č. 2/2013).

Bratislava 2.02.2014

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?