Akého prezidenta a iných reprezentantov?

Autor: Pavel Pospíšil | 14.12.2013 o 10:01 | Karma článku: 14,56 | Prečítané:  419x

Myslím si, že pred nastávajúcimi voľbami by sme sa mali poučiť z minulých volieb a nedať sa spláchnuť.   Najbližšie sú asi prezidentské, ale ani voľby do obecných zastupiteľstiev by sme si nemali nechať ujsť. A hlavne nezabúdať!

Z plejády ponúk si môžeme vyberať. A pýtať sa, čo sú to za osobnosti, koho reprezentujú, ako sa chovali v minulom období, koho reprezentovali?

Ak by sme boli čo len trochu pri pamäti nemuseli by sme sa nechať dobehnúť. Aj keď sa nám v predstihu ponúka „boj“ za našich občanov v Iráne, boj za Ukrajinu (Rusko), alebo za našich dôchodcov. Stále ide len o povinnosti našich vládcov, ktoré nemožno považovať za ich zásluhy alebo nebodaj za činnosť nad plán.

Podobne ťažko možno považovať za bernú mincu nové sľuby, nové odvolávanie sa na svetlú budúcnosť a tým zakrývať svoju činnosť pri hospodárení s našimi statkami.

Keď niekto hovorí, že dúfa, že bude potrebovať aj šťastie pri napĺňaní svojich cieľov v budúcich rokoch som opatrný a dávam si pozor na jeho reči.

To aj v svojich rodinách tak hospodária, že si berú úvery nad svoje možnosti a len čakajú na svoje šťastie, ako to dopadne? To nám predviedli už v jednej z dôb minulých. Aspon, že upozorňujú nás dôchodcov na opatrnosť pri kontakte so „šmejdami“. Nebolo by dobre zamýšľať sa aj pri nových plánoch, či v dobách neistých takéto hospodárenie nie je z arzenálu šmejdov?

Ktosi povedal, že pravica nemá osobnosti, preto sú tie pochybnosti o ich návrhoch. Myslím si, že ani ľavica nemá osobností nazvyš a preto to vajatanie, a menenie termínov. A tiež tie zúfalé, až smiešne aktivity predsedu NR. Aj tie svedčia o úrovni aktéra a ja v tom vidím aj závažie z minulosti. Jeden si nevšimol zmenu, druhý vtedy kachličkoval kúpeľnu a tak ďalej.

Prečo nedať možnosť niekomu z mladších alebo mladých, ktorí nemajú špinu za nechtami, ako mnohí iní?

Alebo sa znovu dáme opiť rožkami?

Bratislava 14.12.2013.

 

Pavel Pospíšil

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.


Už ste čítali?