Dôchodky pre dôchodcov.

Autor: Pavel Pospíšil | 28.6.2016 o 19:00 | Karma článku: 6,03 | Prečítané:  1110x

Teraz v júni hlasovala NR SR o doplnení zákona č. 461/2003 Z.z.  o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov.

.  Novým zákonom poslankyne NR ( p. Jurinová, p. Gaborčáková, p. Petruchová a p. Verešová) chceli napraviť diskrimináciu dôchodcov, ktorí si platili príspevky do dôchodkovej poisťovne (rôzne dlhé obdobie po odchode do dôchodku – boli ešte zamestnaní, čo ústava pripúšťa), ale dôchodková poisťovňa im to nepremietla do dôchodkov.

      Návrh neprešiel!

      Zaujímavé bolo hlasovanie. Smer sa zdržal, až na Pána poslanca Číža, ktorý bol proti, klub SAS bol za, okrem dvoch poslankýň, ktoré nehlasovali, klub OĽANO za návrh, okrem dvoch poslancov, Klub SNS zdržali sa, okrem dvoch poslancov, p. Hrnko a p Danko – proti,  klub ĽS Naše Slovensko všetci za, Sme rodina – všetci za, aj medzi nezaradenými sa našli traja, ktorí hlasovali za. Sieť sa zachovala zvláštne, p. Prochádzka nehlasoval, časť bola za, časť sa zdržala. MOST HÍD, všetci sa zdržali. (Včítane p. Kresáka a p. Šebeja a Gála).

      Nuž neviem, ale zdá sa, že páni z koalície (aj bývalí opozičníci) sú jednotní, nevadí im, keď Smer valcuje svojich vlastných občanov, podporia ho. A dávajú Kotlebovcom miesto na „svoju propagáciu“. A kde je úcta k dôchodcom, ktorí do konca svojej aktívnej činnosti si poctivo plnili povinnosti voči právnemu štátu, voči spoločnosti, ale odmeny za to sa im nedostalo. Platili podľa zákona!

       To tak nás bude zastupovať pán Fico aj ako predseda EU? Už dopredu mám z toho “strach“.

 

Pavel Pospišil,

Jeden z postihnutých dôchodcov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?