Národná rada SR a správa Ochránkyne ľudských práv

Autor: Pavel Pospíšil | 21.5.2016 o 10:00 | Karma článku: 6,00 | Prečítané:  411x

Dňa 18.05.2016 v noci som zastihol prenos TV z jednania NR SR. Bolo to o správe Ombudsmanky o zachádzaní s deťmi zo znevýhodnených komunít.

Aj keď mám už vycvičené nervy na rôzne jednania rôznych inštitúcií až som sa zhrozil z toho, ako sa za novej NR SR zachádza s údajmi nezávislých orgánov o stave daných skutočností v NR SR.

Celé jednanie sa zmenilo (znoivu) zmenilo na útoky na Ombudsmanku a na to, či má alebo nemá právo hovoriť o týchto veciach a prípadne zasahovať. Miesto toho, aby sa poslancami zaoberali tým, ako situáciu napraviť.

Nuž pán (najmä) poslanec Číž, myslím, že ba ste sa mohli poučiť z minulosti a tým, že sa vždy ukloníte k patričnej dáme, že si síce vážite ich názor, ale.... Takto nič nevyriešime a tento štát sa ozaj nezmení. Asi znovu treba použiť staré, ale dobré príslovie: starého koňa o veciach nepresvedčíš.  A určité funkcie ostanú svojou činnosťou červeným súknom pre túto republiku a jej vládnúcu reprezentáciu fackovacím panákom na škodu nás všetkých.

Pani Ombudsmanka, ďakujeme.

Pavel Pospíšil.

Máj 2016

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?