Ako je to so znalosťou zákonov u tých čo majú podľa nich konať?

Autor: Pavel Pospíšil | 8.1.2016 o 19:00 | Karma článku: 7,67 | Prečítané:  558x

Po niekoľko ročnej snahe o dedičské konanie po starých rodičoch manželky som s podivením zistil, že zodpovední činitelia nepoznajú presný význam našich zákonov, tak sme si dovolili, im poslať napríklad nález ústavného súdu.

Ten sa priamo týkal vyšetrovanej veci, upozornil som ich na to, že staré (totalitné) zákony, ktoré sa týkali pozemkovej reformy boli zrušené, a nič. Znovu sa poštátňuje ďalej, robia sa hókusy – pókusy s pôdou, ktorá bola vrátená bývalým urbarialistom a ich potomkom a mlčí prokuratúra, ktorá má vyšetrovať, polícia, a zatiaľ aj súdy. Dokonca súdy zdá sa (zatiaľ) sa cítia dotknuté, keď im pošlem príslušné zákony alebo Nález ÚS. No ale čo mám robiť?

     Dokonca prokuratúra sa dala nepriamo počuť, že ona „interpretuje“ problém inak a robí po svojom. Neviem, možno medzi „interpretovanie“ patrí aj „vynález“, že predsa SR, ako následníčka po totalitnej ČSSR má záväzky voči tým, ktorí manipulovali s cudzím majetkom a treba, aby napr. podiely vlastníkov v pozemkových spoločenstvách, ktoré boli, zrušeným zákonom odňaté a dané rôznym organizáciám do užívania majú patriť späť štátu, lebo pôvodní vlastníci (sa ich vzdali, ale ktorí, keď ich značná časť už nežila) a JRD (sic) ich dalo do užívania štátnym majetkom a kde-komu inému, tak im nepatria. Nepatria nielen „nevysporiadaným“ vlastníkom, ale aj vysporiadaním vlastníkom.

      V inom prípade, pridelia podiely podľa zákona, ktorý stratil účinnosť iným novým dedičom (niektorým) a všetko je v poriadku. Ani Sancho Panza nevyhral boj s veternými mlynmi. Patriční „činovníci“ len dvíhajú obočie a čudujú sa nám, že s tým nesúhlasíme. A roky bežia.

       Čo myslíte, dočkáme sa svojich ústavných práv? Niektorí „pozorovatelia“ sa mi smejú, že v tejto gubernii, ktorá je podľa ústavy právnym štátom sa takémuto môjmu snaženiu len môžeme čudovať, pretože ONI majú svoj názor, ktorý nemôže byť porazený aj keď nie je v súlade s ústavou.

         Typujte si, nič Vás to nestojí (ale ani nič nedostanete).

           Na záver, čitateľom blogov prajem všetko najlepšie do Nového roku a najmä, aby nás „interpretátori“ zákonov a ústavy už neotravovali!

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?