Predseda Fico a právny štát.

Autor: Pavel Pospíšil | 16.11.2015 o 12:00 | Karma článku: 9,43 | Prečítané:  687x

    Myslím si, že svojím postojom ku sudcom, prokurátorom a celej legislatíve múti vodu tak, že si myslím (a podľa výsledkov asi oprávnene), že právny štát je jeho najväčším nepriateľom.

Ostatným svojím postojom ku návrhu sudcov Ústavného súdu nám dokazuje, že jeho vzťah ku tomuto štátu je čisto vlastnícky a kto je proti, je jeho nepriateľom. A v tomto mu pomáhajú aj niektoré médiá a utvrdzujú ho v sebadôvere (ale aj boju proti právnemu štátu).

        Čo si má myslieť postihnutý občan, keď v jednej televízii sa ozve popredný moderátor, a prehlási, že aj on si myslí, že za súčasný stav na Ústavnom súde je zodpovedný prezident, keď si nevybral z parlamentom zvolených potrebných troch sudcov. A tak sa formuje verejná mienka proti všetkým, čo nesúhlasia s postojom predsedu k „formovaniu“ justície a legislatívy na „Ficov obraz“ a dávajú za pravdu pretváraniu Slovenskej republiky na zvláštnu formu štátu, kde sudcovský (včítane ústavných sudcov) stav sa správa, ako keby štát patril predsedovi vlády, ktorý môže robiť čo chce a rozhoduje vlastne o „práve“ v tomto štáte ON. (Už sa veľmi blížime k jednému obdobiu, kedy rozhodoval ON a nám to nevadí a znovu vymýšľame ódy).

          Zdá sa mi, že ako sme vymysleli pre jedno obdobie: Mečiarizmus, bude treba vymyslieť nový názov. Navrhujem možno gramaticky trochu nesprávne: Ficizmus (Možno Ficoizmus ?).

           Milí občania! Navrhnite lepší aj gramaticky aj štylisticky lepší názov.

           A tým, čo mi odkázali v podstate správne sa obrátiť na ÚS, aby to skúsili zvládnuť zo svojho platu (môj je dôchodok 400 Eur. Viete, v tomto štáte je to nastavené tak, že nie každý si môže dovoliť zvládnuť advokáta, lebo obyčajný občan návrh podať nemôže (zadarmo)). Ja som sa pokúsil cez prokuratúru, ale zatiaľ to škrípe v „kolenách“. Už je tam návrh viac ako 3 mesiace a ani mi nedali vedieť napriek urgenciám, či návrh podajú alebo nie. (Možno aj tam sú „členovia“ SMERU. Spolužiaci tam sú určite).  

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?