Kto je vlastne premiér Fico?

Autor: Pavel Pospíšil | 18.4.2015 o 9:00 | Karma článku: 18,73 | Prečítané:  4661x

Tak sme sa dočkali. Pánu premiérovi nestačí to, že má výkonnú moc, „delegoval“ sa  aj za prokurátora a hneď aj sudcu a rozhodol: Ani sa neunúval obviniť pred súdom podpredsedu NR SR z nezákonného konania,  ani nepožiadal prokuratúru vyšetriť toto obvinenie a  rozhodnúť o obvinení s následným podaním obvinenia pred súd. Načo sa zdržiavať a unúvať orgány, ktoré sú na to zriadené v demokratickom a ústavnom štáte. Čo sa to ešte dočkáme?

Tuším sme sa ozaj vrátili do čias pred „nežnou“, keď stačilo, aby z nezákonného konania štáto - strana obvinila niekoho a bolo. Ale oni sa „unúvali“ a konali vo vykonštruovaných procesoch. Dnešný samovládca koná sám, ani sa neunúva konať pred súdom a odsudzuje: Figel je vinný z konania, lebo dovolil v súťaži o stavebné dielo prijať návrh záujemcu za nízku cenu a podpísal takýto kontrakt. On je vlastne na príčine, že víťazná firma neplatila subdodávateľom plácu za odvedenú prácu a hotovo.

Nuž neviem, kde sme sa to dostali? Ale niečo mi v mojej diletantskej, neprávnickej hlave neklape. Je takéto konanie predsedu vlády v právnom štáte legálne? Načo potom máme prokuratúru, súdy?

Pavel Pospíšil, dôchodca

Apríl 2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?