Znížili sme množstvo trestných činov

Autor: Pavel Pospíšil | 26.1.2015 o 12:00 | Karma článku: 7,79 | Prečítané:  442x

Pán minister vnútra vyjadril potešenie, že v minulom roku bol počet trestných činov oproti minulosti nižší. Aj mňa to potešilo, ale zároveň som si pripomenul moje skúsenosti s podivuhodnou činnosťou štátnych orgánov, ktoré určite pripomínajú mimozákonnú činnosť, ale stala sa zvláštna vec.

Najprv generálna prokuratúra povedala, že to nie je zneužitie právomoci verejného činiteľa, lebo... Potom krajská prokuratúra s políciou povedali, že to nie je trestná činnosť, lebo... Potom okresná prokuratúra spolu s krajskou povedali, toto nemôžeme riešiť, lebo je to staré...

     Teraz Generálna prokuratúra „rieši“ či je to alebo nie je  napomáhanie nezákonnej činnosti aj zo strany miestnych prokuratúr a iných justičných zložiek...     A táto podozrivá činnosť pokračuje ďalej, a rozmáha sa do nebývalých mierok a Generálna prokuratúra len rieši a rieši... A pán minister vnútra sa  vytešuje, že počet „nezákonných“  čin našej prekvitajúcej republike sa znižuje...

     Zároveň som počul v tej istej TV, že v ktoromsi štáte obvinili významného činiteľa z napomáhania trestnej činnosti!

     A karavána ide ďalej. A čerešničkou na torte je skutočnosť, že pán premiér povedal v TV ako máme voliť, aby sa miestnym orgánom dostávalo pomoci  aj od vlády. A čistou náhodou je, že celá vyššie uvedená činnosť prekvitá  v Žiline, kde všetko tiež prekvitá aj podľa pána premiéra ďalej. A štatistiky sú povzbudzujúce a stále viac nádejne ružové.

(Presne ako v rokoch pred r. 1989.)

Pavel Pospíšil, dôchodca

Január 2015

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?