Komu patrí Slovensko

Autor: Pavel Pospíšil | 24.1.2015 o 13:00 | Karma článku: 8,89 | Prečítané:  2047x

 Myslím si, že po posledných krokoch vlády a pridružených organizácií je to dosť jasné: Strane a vláde, ktorej dovolia aj súdy a prokuratúra konať tak, že občan len žasne.

Pri tom je zaujímavé, že najmä vláda narába s prostriedkami občanov a s verejnými prostriedkami tak, že sa to veľmi podobá hospodáreniu pred rokom 1989 a k tomu, aby občanov oblafli si robia aj zákony a nariadenia, reklamu (za naše peniaze).

       Pýtam sa občanov:

       Kto zmenil princípy na ktorých bol založený druhý pilier? Kto zmenil % odvodov do druhého piliera? Kto zmenil zásadu možného výberu nasporených financií?

        Mám pochybnosti, či naši súčasní politici a ich radcovia nezabudli na matematiku a jej zákonitosti. Najmä, že 2+2 je stále len 4, bez ohľadu na naše priania.

         Vážení, kto zaistí Vaše finančné dobrodružstvá pri zaisťovaní dôchodkov v budúcnosti?. Žiadne ružové okuliare dneška neprispôsobia budúcnosť želaniam prípadných nových vládcov. Možno si myslíte, že tu budete večne a Vy to dokážete. Ale to si mysleli aj niektorí Vaši predchodcovia a ako sme s ich (marx-leninskou) filozofiou dopadli. Ani ekonomika, ani matematika, ba ani fyzika (a najmä demografia) sa nebude vyvíjať podľa Vašich želaní.

         Už sme tu mali takých, čo nám sľubovali švajčiarske dôchodky a ako dopadli?

          Nuž občania, nedajme sa opíjať rožkami. To sa nám stávalo často.

          Radšej sa usmejme a spočítajme si to. Návod na počítanie nájdete aj v SME z piatku (23.1.15). Ale aj bez pomoci sa to všetko dá posúdiť zdravým sedliackym rozumom. Ukážme, že sme potomkovia našich (slovenských) sedliakov, z ktorých tisíce sa nedali opiť rožkami a boli ochotní trpieť, aby dokázali v neľahkých časoch vzdorovať medovým motúzom a utópiám komunizmu. Ukázalo sa, že mali pravdu. A neverí tomu len ten, kto nechce (čítať a počítať).

 

Prajem nám všetkým úsmev na tvárach a lepšiu náladu.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?