Platby do sociálnej poisťovne

Autor: Pavel Pospíšil | 13.11.2014 o 12:00 | Karma článku: 7,69 | Prečítané:  1248x

V minulom blogu som sa „zaviazal“, že sa ozvem, keď mi pán premiér odpovie ohľadom etického správania sa sociálnej poisťovne pri (ne)rešpektovaní mojich platieb do dôchodkovej poisťovne.

Nuž musím povedať, že mi neodpovedal. Na moju otázku mi jeho úradník z úradu vlády povedal, že vzhľadom na to, že mi už odpovedali, tak na moju prosbu o vysvetlenie, či správanie sa jeho nominantov pri správe dôchodkových fondov a nezohľadnenie platieb, ktoré som platil podľa zákona, ktorým ma tento zákon vrátil do dôchodkového fondu, neodpovedal. Jednoduchšie bolopre úradníkov moju prosbu o vysvetlenie odložilť. Nereagovať. Jeho úradníci a zrejme aj pán premiér považujú za etické (a zrejme aj zákonné), keď vykladajú zákon a poštátnia moje platby. (A mám správy, že som nebol sám).

Proste správajú sa ako jeho stranícky predchodcovia, keď neplnili ústavu a vytvárali si nové zákony, aby mohli okrádať našich rodiičov o rodinný majetok pozemky a roličky, ktoré používali na výživu svojich rodín. Dokonca tam bolo aj vykrádanie bankovýcvh úspor. (Rok 1953 (?) peňažná reformy). Proste, oni sú tak ideologicky nastavení.

A takto sa chovajú aj v iných odvetviach nášho hospodárstva. Posledná debata v Národnej rade otrvorila oči každému, kto chcel počuť, aký je postoj jeho (premierových) ľudí k správe vecí verejných aj v zdravotníctve, keď neváhajú klamať, len aby „zarobili“ z našich peňazí alebo oni alebo ich priatelia.

Že peniaze budú chýbať v zdravotníctve, v dôchodkových fondoch? No a čo.

A volíme ich a dávame im preferencie, ako keby nič.

 

Pavel Pospíšil, dôchodca

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava stotísícové poradenstvo k parkovaniu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?