Blížia sa komunálne voľby

Autor: Pavel Pospíšil | 25.10.2014 o 14:00 | Karma článku: 4,93 | Prečítané:  433x

V tlači sa objavili viacerí kandidáti, ktorí sa tešia z titulu RSDr. Bol to titul, z vysokej politickej školy KSČ a KSS, ktorý ukazoval, že adept si osvojil v plnej miere ideológiu KS a súhlasí s jej programom, ktorý bude napĺňať.  Bude teda akceptovať aj z dnešného hľadiska neakceptovateľné zásady napr. triedneho boja, ktorý u nás uviedol do nešťastia tisícky ľudí a rodín.

Zvýšenou mierou sa prejavil v boji proti cirkviam a náboženským spoločenstvám a tiež (a najmä) pri tzv. pozemkovej reforme a kolektivizácii. S touto metódou musel takýto adept súhlasiť a dokázať, že je ochotný a schopný v tomto boji s triednym nepriateľom konať.

        Keď si prečítate môj blog zo septembra: Predbežná správa o charaktere a výsledkoch pozemkovej reformy..., pochopíte na čo myslím. Z tohto pohľadu je dosť ťažko pochopiteľná odvaha (až bezočivosť voči celej spoločnosti tzv. nestraníkov), v dnešnej dobe sa prihlásiť k týmto ideovým základom jednej totality, ktorá u nás vládla 40 rokov. Nepočul som od nich ani slovo ospravedlnenia za tieto kolektívne zločiny a teraz sa vystatujú navonok, že sú nositelia týchto myšlienok. Ale je to aj vec celej KSS, za ktorú kandidujú. Ospravedlnila sa táto strana za predchádzajúce zločiny a neprávosti na tisíckach našich ľudí, celých rodín, za posielanie tisícok ľudí na nútené práce a do väzení? Počuli ste niečo občania ? Ja som nepočul. Ak sa mýlim, opravte ma.

        Tento blog je výzva pre všetkých bývalých členov strany, porozmýšľajte nad sebou a stranou, ktorej ste boli členmi.

         Prosím nehovorte, že ste o týchto činoch nevedeli. Vaši funkcionári a školitelia Vás presviedčali dennodenne o zostrujúcom sa triednom boji a správnosti postihov obetí tohto boja. Čo ste urobili proti týmto činom?

        A vstávajú aj ďalší noví bojovníci. Pán poslanec Blaha, pán Migaš a iní, ktorí veríte myšlienkam marxizmu a jeho mutáciám (Marxizmus- leninizmus, Kastrizmus, Chávizmus a možno ďalšie). Ktorí ste mladší a časy minulé si nepamätáte, opýtajte sa, k čomu viedli myšlienky o triednych nepriateľoch, o strane, ako predvoji robotníckej triedy a všetkých tých perlách ideológie marxistickej strany. Kam zaviedli túto spoločnosť? Koľko nešťastia a utrpenia spôsobili nevinným ľuďom. Tieto myšlienky chcete propagovať? Chcete nás znovu zaviesť do časov pred rokom 1989?

         Keďže mám svoje roky, som zo zásady nedôverčivý k ľuďom takéhoto typu. A preto radím: prosím odíďte, kým nie je neskoro.

         A my ostatní, ktorí ideme voliť, zamyslime sa nad tým, koho volíme! A voliť poďme!

 

Pavel Pospíšil.

Okt. 2014, Bratislava

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.

BLOG LUCIE NICHOLSONOVEJ

Vážny má vážne auto. Za vaše

Vo funkcii šéfa Sociálnej poisťovne sa ešte poriadne ani neohrial a už si doprial vážne auto. Nie za svoje.


Už ste čítali?