Akú to máme (generálnu) prokuratúru ?

Autor: Pavel Pospíšil | 27.7.2014 o 20:00 | Karma článku: 7,68 | Prečítané:  1315x

       Po výmene minulého Generálneho prokurátora súčasného som dúfal, že situácia oproti minulosti sa zmení. Možno povedať, že situácia sa trochu zmenila, ale po vystúpení pána GP na tlačovej konferencii v TV som nadobudol zvláštny dojem. Nech mi pán GP odpustí, ale zdá sa mi, že nie je dostatočne sebavedomý (svojprávny ?), ako by ani nebol Generálny prokurátor. Zdá sa mi, že je pod vplyvom niekoho, možno aj svojho okolia. 

Veď keď pretrvávajú spôsoby minulosti, že sa interpretujú ústavné zákony a trpí sa, že aj normálne platné zákony interpretuje odborná, ale aj neodborná verejnosť ako sa im hodí (?), je to na zváženie, čo sa to vlastne na GP, ale aj v celom našom právnom systéme deje.

     Naposledy som sa stretol so skutočnosťou, že úrady, ktoré majú do činenia s pôdou si interpretujú zákony a dokonca nález ústavného súdu po svojom a keď na to upozorním prokuratúru, ale aj Generálneho prokurátora, je všeobecné ticho, až musím žiadať o zmenu prokuratúry mimo samosprávneho kraja a nič sa nedeje. Považuje sa to za svojbytnosť Okresných aj Krajských prokuratúr (?), nuž neviem, čo si mám o tom myslieť ja, obyčajný občan. A prieťahy sa zväčšujú... Má z toho niekto profit?

       A kto? Toľko otázok!!!

       Budeme musieť čakať na ďalšiu zmenu v osobe Generálneho prokurátora?. 

       Vyzerá to tak, že ja sa nejakej zmeny nedočkám.

       A moja vec (poškodzovanie skupiny ľudí) zaspí na veky.

 

Pavel Pospíšil

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?