Nová taktika?

Autor: Pavel Pospíšil | 14.6.2014 o 15:00 | Karma článku: 6,95 | Prečítané:  909x

      V snahe dopracovať sa k dedičstvu po manželkiných rodičoch som sa náhodne dostal k oficiálnym písomnostiam pozemkového úradu. Obsahoval fakty, ktoré oprávňovali  k názoru o nelegitímnej činnosti dvoch úradov v jednom meste. Po porade s právnikom som podal trestné oznámenie na Generálnu prokuratúru. Nepriame zamietnutia podania, nejedná sa o zneužívanie funkcie verejného činiteľa, ale možno trestný čin. Po presunoch mi polícia oznámila, že činnosť úradov nie je trestným činom, čo Okresná prokuratúra a po nej aj Krajská prokuratúra potvrdila. Po sťažnosti späť na GP sa správali  ústretovo, problém riešili,  ale pomaly. A dôkazy narastali. A čas plynul. Nakoniec po poslednom predložení dôkazov, ktoré svedčia možno aj o existencii organizovanej činnosti, zameranej na menenie vlastníctva pôdy o značnej výmere som dostal urýchlene vyjadrenie, že činy nemožno kvalifikovať ako trestné činy a preto posúvajú vec na netrestný odbor.

       Len pre zaujímavosť, od pôvodného podania po súčasný stav uplynulo skoro 9 mesiacov a karavána si zdá sa mastí chtíče po pôde nerušene. Zdá sa, že ani po výmenách na GP sa nič nemení. A aj malé Gorily sú Gorily. A zakrývanie pokračuje asi aj v mojom prípade: do   stratena.

        Vyzerá to tak, že u nás každý čo len trochu „lepší“ úradník si osobuje právo byť vykladačom predpisov, zákonov, a aj zložky, ktoré majú byť strážcom ústavnosti v tomto štáte.... A vykladajú zdá sa aj ústavu a ústavné zákony. Niektoré medzinárodné normy sa prechádzajú mlčaním. A keď sa argumentuje aj domácimi najvyššími právnymi normami sa nikto ani nezačervená a karavána ide ďalej. A náš právny štát zdá sa je v troskách.

          Najhoršie je, že aj zákony (niektoré aj nové) sú na hraniciach práv,  niekedy aj ľudských práv, musí prísť „sedem statočných“, aby dali podnet na ústavný súd a aj v prípade úspechu sa nič nedeje, povie sa no a čo? A ide sa ďalej.

           Už úplne mimo je situácia, keď sám najvyšší predstaviteľ, zdá sa tiež vykladá právne vzťahy v tomto štáte a keď sa ho opýtam, či to myslí vážne, ani sa neunúva. Len v záverečnej rozlúčkovej reči sa pochváli, že aj tak mal pravdu a dobre urobil. Všetko robil pre ľudí a občanov. Ale ktorých? Nuž budeme si ho tak aj pamätať. A vôbec, budeme si ho pamätať?

           Myslím si, že počas desaťročnej cesty stratil toľko kvetiniek (a ako spolupútnik otca zakladateľa ich nemal veľa) a už dávno stratil aj posledné, že z maličkej kytice neostalo nič, iba ak bodliaky.

        Uvidíme, čo bude ďalej.

 

Pavel Pospíšil,

Bratislava, jún 2014

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Slovan nemá peniaze ani hráčov a stráca to najcennejšie. Fanúšikov

Viac ako o postupe do play off sa začína hovoriť, či klub vôbec dohrá sezónu v KHL.

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.


Už ste čítali?