List premiérovi

Autor: Pavel Pospíšil | 25.1.2014 o 15:40 | Karma článku: 22,41 | Prečítané:  3017x

Vážený pán premiér JUDr. Fico, množia sa u mňa a u mojich známych nezodpovedané otázky, na ktoré nedostávame adekvátnu odpoveď. Alebo ide o úhyb, teda neodpovedáte priamo, alebo vec dáte prešetriť, teda zakopete pod koberec alebo neodpovedáte vôbec.

Zároveň pribúdajú Vaše nové vyjadrenia, ktoré pri pohľade do minulosti vyvolávajú otázniky, respektíve sú historicky protikladné.

Po zhliadnutí životného profilu kardinála Korca pri jeho 90 –ke, som si položil otázku, ako ste myslel Vaše vyjadrenie o svojej výchove a sviatostiach katolíckej cirkvi, pri čom sú známe Vaše vyjadrenia o svojom postoji k viere, keď ste sa vyznali k vysporiadaniu sa s náboženstvom. Predpokladám, že nepoviete, že ste nevedeli o politike KSČ voči cirkvám a ich reprezentantom včítane kardinála Korca. Teda, čo je pravda o Vašom vzťahu k náboženstvu a k Cirkvi aj katolíckej. Ak nepoviete verejne (alebo listom), ako ste sa vyznal v televízii o svojom postoji v tejto otázke a problém nevysvetlíte, budem to považovať za pokrytecké konanie, ako som Vám niekoľko razy povedal. (Naposledy myslím vo vzťahu ku „kradnutiu“ minulých príspevkov terajších dôchodcov do dôchodkového systému).

Keďže Vaše problematické vyjadrenia (a Vašich spolustraníkov, najmä vo vláde a v NR SR) sa množia, bolo by dobre, aby ste neostali dĺžni odpovede, lebo Váš dlh voči občanom SR, ktorých chcete byť prezidentom sa zväčšuje.

Keďže ide o otázky, ktoré sa týkajú prakticky všetkých občanov SR, dávam tento list aj na internet a ak dostanem odpoveď, aj tú dám na internet.

Bratislava 25. 01.2014

Pavel Pospíšil, dôchodca

Občan SR

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Učiteľ, ktorý sa rád hral. Ako sa Milan Reindl stal dizajnérom Lego Technic

Nevyštudoval techniku ani dizajn. Napriek tomu sa stal jedným z jedenástich dizajnérov Lego Technic. Len vďaka tomu, že si rád z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.

SVET

Výbuchy pri štadióne v Istanbule zabili najmenej 13 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.


Už ste čítali?